Badania prenatalne

Badania prenatalne

Informujemy, że w naszym gabinecie istnieje możliwość wykonania badań prenatalnych zgodnie ze standardem FMF London (Fetal Medicine Foundation). Akredytacja gabinetów i lekarzy uprawnionych do wykonywania tych badań oparta jest o bardzo restrykcyjne kryteria. Informujemy również, że jest możliwość dokładnej oceny ryzyka aberracji chromosomalnych również w oparciu o badania biochemiczne (test podwójny: PAPPA i wolne BHCG; UWAGA – badanie musi być wykonane na analizatorze KOBAS firmy ROCHE, DELPHIA lub KRYPTOR, nie ma możliwości obliczenia ryzyka w oparciu o analizator ECLIA, metoda PRISCA) wykonywane w Laboratorium przy ulicy Nowowiejskiej 7 lub w laboratorium przy ulicy Bema.  Ciężarna powinna zgłosić się na pobranie krwi przed planowaną wizytą w gabinecie, po skończonym 11 tyg ciąży. W dniu wizyty odebrać wynik z laboratorium bądź zamówić go drogą mailową. Dzięki systemowi internetowemu przesyłania wyników badań jakie udostępnia w/w laboratorium następnego dnia będziemy w gabinecie mieli dostęp do wyników badań biochemicznych i po przeprowadzeniu badania USG wszystkie dane z badania wraz z wynikami badań biochemicznych wstawimy do programu kalkulującego. Ciężarna otrzyma wynik od razu wraz z dalszymi rekomendacjami.
INFORMUJEMY, że badania tego typu powinny być oferowane WSZYSTKIM ciężarnym, niezależnie od ich wieku i przeszłości położniczej. Jest to wyraźnie zawarte w rekomendacjach PTG (Polskie Towarzystwo Ginekologiczne) i wytycznych Ministerstwa Zdrowia.
Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego dotyczące postępowania w zakresie diagnostyki prenatalnej
Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie opieki przedporodowej w ciąży o prawidłowym przebiegu.

Przedstawiamy prawidłowo wykonane badanie USG w I trymestrze, uwidaczniające przezierność karkową (NT) i kość nosową dziecka (NB)

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.